Çene Botoksu (Masseter Botoksu) Ankara

Çene Botoksu (Masseter Botoksu) Nedir?

Çene botoksu estetik sebeplerle yapılabildiği gibi çene eklem rahatsızlıklarına çözüm olması için de yapılabilen bir botoks yöntemidir. Çene ekleminde kalıcı deformasyon oluşursa ilerde risk oranı yüksek çene eklemi düzeltme ameliyatlarına ihtiyaç duyulabilir. Çene botoksu bu riskten kurtulmak için önemlidir. Tecrübeli ve usta ellerde yapıldığında 5 dakikada yüz hatlarınıza uygun doğal ve iddialı sonuca ulaşılır. Clostridium botulinum bakterisi tarafından üretilen botulinum toksini çene botoksunun etken maddesidir. 

Çene botoksunu çene ucu botoksu ve çiğneme grubu kaslarından olan masseter kası botoksu diye ikiye ayırmak mümkündür. Masseter kası botoksu genel olarak diş sıkma botoksu , diş gıcırdatma botoksu , masseter botox , çeneye botoks olarakta bilinir.

 Çene ucu botoksunda çenenin hareketi sonucunda ( konuşurken , yemek yerken vs ) oluşan ve çenenin ön, uç kısmındaki çukurluk ya da kırışık görüntünün giderilmesi için çeneye botoks işlemi uygulanır. Estetik olarak rahatsızlık veren bu durum çeneye botoks ile giderilir. Çene botoksu öncesi sonrası karşılaştırması yapıldığında memnuniyet oranı oldukça yüksektir. 

Masseter Botoksuna Ne Zaman İhtiyaç Duyulur?

Masseter botoksuna ihtiyaç duyulan durum yani diş sıkma hastalığı tıpta bruksizm olarak bilinir. Bruksizm etkili olduğu kişilerce pek farkedilmez. Özellikle geceleri uyku halindeyken çok olmakla beraber gün içerisinde de farkında olmadan çeneye büyük bir baskı yaparak çene eklemlerini zorlama sonucunda çene yapısında bozukluklara ve hastada kronik olarak baş, diş, boyun ağrısına neden olur. Bu ve çeneye baskı yapacak başka durumlar (sürekli sert yiyecekler tüketmek gibi ) çiğneme hareketlerini gerçekleştiren masseter kasının genişlemesine neden olur. Yüzün arka alt kısmında yer alan masseter kasının fazla gelişmesi ile yüzde geniş ve çıkıntılı bir kare görünüm ortaya çıkar ve çenenin bu kare görünümü erkeksi sert bir ifadeye neden olup kişiye mental olarakta rahatsızlık verir. Kısaca diş sıkma hastalığı hem sağlık açısından hem de estetik açıdan olumsuz sonuçlar doğurur. Bu sonuçların masseter botoksu ile ameliyatsız olarak kasın inceltilmesi ( küçültülmesi ) yoluyla tedavisi mümkündür. Bunun dışında genelleyecek olursak masseter botoksu çene bölümündeki şekil bozukluklarını hedef alır. Örneğin etnik kökeninden kaynaklı kare yüz şekline sahip kişilerin çeneye masseter botoksu yaptırmak sureti ile daha oval bir yüz şekline sahip olması sağlanabilir.

Çene Botoksu (Masseter Botoksu) Nasıl Uygulanır?

Masseter botoksunda yüzün alt arka kısmındaki şekil bozukluklarının tedavi edilmesi hedef alınır. Masseter botoksu işleminde ilk olarak botoks yapılacak bölgeye özel anestesizik kremlerle lokal anestezi yapılır. Ardından botulinum enjeksiyonunun yapılacağı noktalar kalem yardımıyla işaretlenir ve enjekte edilir. Çene inceltilip küçültülerek istenen görüntü doğrultusunda çeneye botoks uygulaması tamamlanır. Çene botoksu işlemi toplamda 8-10 dakika kadar sürer. Bölgesel anestezi yapıldığı için bu çene botoksu sırasında ağrı hissedilmez. Masseter botoksu ile yüz, çene  şeklinizi değiştirerek istediğiniz estetik açıdan tatmin eden görüntü için size yardımcı oluyoruz.

Ankara Çene Botoksu (Masseter Botoksu) için Randevu Alın

Bize ulaşarak çene botoksu için randevu alın. Ücretsiz randevu ile sorularınızı sorun, yanıtlarınızı alın ve isterseniz tedavi olun. 

Çene Botoksunu Kimler Yaptırabilir?

 Çene botoksunu kimler yaptırabilir sorunuzu yanıtlarken masseter botoks ve çene ucu botoks uygulamalarını ayrı olarak ele aldık.

Masseter Botoksunu Kimler Yaptırabilir?

Masseter botoksunu öncelikle diş sıkma (diş gıcırdatma ) rahatsızlığı yaşayan bunun sonucunda baş ve diş ağrısı yaşayıp çene kaslarında kasılmalardan kaynaklı ağrı ve genişleme olan , çıkıntılı, kare veya yuvarlak görünümlü çeneye sahip olan kişiler yaptırabilir. Genetik veya beslenme alışkanlıklarının yanlışlıklarından dolayı da (sert et tüketmek, buz çiğnemek vs ) bu durumlar görülebilir. Sağlık nedenleri dışında estetik olarak böyle görünmek istemeyen herkes çene botoksu yaptırabilir. Genelde kadınlar daha oval ve küçük, keskin ve çıkıntılı olmayan çene yapılarını estetiksel olarak hoş buldukları için çenedeki masseter kasının genişliğinin küçültülmesi için kısa sürede gerçekleştirilen ve ameliyatsız olan masseter botoksu ile çene küçültme işlemini tercih ederler. Erkeklerde ise tam tersi güzellik anlayışı hakim olup daha geniş ve çıkıntılı çene yapısı hoş bulunur. Ve çene yapılarını genişletmek isteyebilirler. Bu durumda da masseter botoks çeneyi büyütmek amacıyla uygulanır. Her iki tercihte de çene botoksu ile ağrısız, neştersiz ve dikiş izi olmadan istediğiniz görüntüye kavuşmanız mümkündür. Diş ve deri enfeksiyonu olan kişiler masseter botoks yaptırmamalıdır. Uzman hekimimiz tarafından çene botoksu öncesinde bu konularda bilgilendirilirsiniz. 

Çene Ucu Botoksunu Kimler Yaptırabilir?

Bazı kişilerde çene ucunda yemek yerken ya da konuşurken yani çene hareket halindeyken ön kısımda gözle görülecek şekilde bir fazlalık ,kırışıklık vardır ve genelde kişiye rahatsızlık verir. Bu bölgedeki kırışıklıktan kurtulmak isteyen herkes çene ucu botoksu yaptırabilir. Bunun dışında gülerken dişlerin fazla gözükmesi ya da ağız yapısının aşağı doğru olması gibi durumların tedavisi içinde çene botoksu yaptırılabilir.

Çeneye botoks operasyonunun kişiye özel olarak planlanması gerekir ve alanında uzman biri tarafından enjekte edileceğinden emin olmalısınız.

Çene Botoksu (Masseter Botoksu) Sonrası İyileşme Süreci ve Yapılması Gerekenler

Masseter botoksunun uygulanması kısa sürdüğü gibi ( 5 dakika ) iyileşme sürecide kısadır.  Hastalar botoks uygulaması yaptığımız merkezimize genelde öğle arasında gelirler ve sonrasında sosyal hayatlarına sorunsuz devam ederler. Çene botoksu sonrasında yemek yendiğinde ağrı oluşmaz, morluk vs gibi sorunlar yaşamazsınız. Masseter botoks yaptırdıktan sonra da genel olarakta ağız ve çene sağlığınız için sert yiyecekler tüketmemeli çeneye baskı yapacak hareketlerden kaçınmalısınız. Diş sıkma rahatsızlığı için masseter botoksu yaptıran hastalar sonrasında genelde 5-7 gün içerisinde kaslarda gevşeme yaşadığını hissettiğini söylemektedir. 15. gün kontrole geldiğinizde ilerleme aşamalarını tam olarak tespit etmekle beraber 6 haftaya kadar yeni çene şekli belirginleşir , etki süresi 3-6 ay kadar sürebilir. Genelde tam tedavi için 2-3 seans gidilmesi öngörülür. Ancak 2. seanstan sonra çoğu hastanın 3. kez gitmeye ihtiyacı kalmaz. Bu sürece çeneye botoks işlemi sonrasındaki rutin kontolünüzde birlikte karar vereceğiz. Masseter botoks öncesi sonrası fotoğraflarınızı da istediğiniz takdirde sizler için oluşturuyoruz. 

Çene Botoksu Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Çene botoksu ( Masseter botoks ve çene ucu botoks ) fiyatları belirlenirken başta botoks ihtiyacı duyulan bölge ve enjeksiyon yapılacak kas sayısı dikkate alınır. Çeneye botoks yapacak ekibin yetkinliği ve tecrübesi de göz ardı edilemez bir faktördür. İhtiyaç duyulan çeneye botoks işlemi çeşidi kişiden kişiye farklılık göstereceği için net bir fiyat veremiyoruz. Masseter botoks fiyatları ve çene ucu botoks fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ankara Çene Botoksu (Masseter Botoksu) ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Masseter (çene botoksu) nedir?

Masseter botoksu, çenemizi hareket ettirmemizi sağlayan masseter kasının bulunduğu yüzün alt arka kısmının inceltildiği ( küçültültüldüğü ) kısaca yüzün yeniden şekillendirildiği estetik uygulamadır. Masseter botox ile kare, yuvarlak görünümlü yüz şekliniz değiştirilerek daha oval veya üçgen yüz hatlarına kavuşmanız sağlanır. Çeneye botoks diş gıcırdatma tedavisi olarakta uygulanmaktadır.

Masseter (çene botoksu) kalıcı mıdır?

Masseter ( çene botoksu ) kalıcı mıdır sorusuna cevap olarak botoks 4-7 ay boyunca kalıcıdır. Tam etki süresini de göz önüne alacak olursak yaklaşık 1 yıl kalıcıdır. Kişinin yaşam şartlarına , çene hareket alışkanlıklarına bağlı olarak bu süre değişir. Düzenli aralıklarla uygulanan çeneye botoks işlemlerinde bu kalıcılık süresi artış göstermektedir.

Çene botoksu fiyatları ne kadar?

Çene botoksu ( diş sıkma botoksu , masseter botox ) fiyatları belirlenirken tek kalem uygulaması söz konusu değildir. Değişkenlik gösterir. Çene botoksu fiyatının ne kadar olduğunu öğrenmek için , çene botoksu fiyatları ve işlem hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Çene Botoksu Ankara Yorumları

Botoks için daha önce çok farklı merkezlere gitmiştim. En memnun olduğum yer burası oldu. Özellikle yaklaşımları ve tedavi sonrasındaki ilgileri benim için en etkileyici şey oldu. 

İrem Terzioğlu

İlk defa yaklaşık 1 sene önce kırışıklık için gelmiştim. Daha sonra çene botoksu yaptırmaya karar verdim. Sonuçlardan oldukça memnunum.

Selma Hanım

Ücretsiz Ankara Botoks Randevusu Almak İçin veya Merak Ettiğiniz Hususlarla İlgili Lütfen Formu Doldurun

ÜCRETSİZ MUAYENE İÇİN ARAYIN